Den dětí je jedním z nejveselejších slavností v roce. Tento den neoslavují jen rodiny s dětmi, ale také školy a školky, které pořádají speciální programy pro děti. V tento den sice děti do škol chodí, nezaplňují však lavice, ale dětská hřiště, hrají si a soutěží v zajímavých disciplínách, které pro ně vymýšlí učitelé či rodiče.

V den dětí se naplno snažíme věnovat právě dětem samotným. Je velmi důležité, aby děti byly šťastné a co nejvíce milované a to nejen v tento slavnostní den.

Malé děti si nejen rády hrají, ale také tvoří, malují, skládají a dovádějí. Velkou zábavou je navlékat barevné korálky a vyrábět z nich například náramky, či jiné výrobky. Můžete pro děti vymyslet kolektivní hru, ve které by každé dítě navléklo náramek, nebo náhrdelník a vyměnilo si jej se svým kamarádem. Pokud již máte pro děti vymyšlený jiný program, můžete jim náramek vyrobit a věnovat jej jako dáreček ke dni dětí.

Den dětí se poprvé začal slavit při založení Národního shromáždění 23. dubna 1920 během Turecké války za nezávislost. Chtěli tím upozornit na to, že k budování státu je potřeba vážit si především dětí, neboť právě ony jsou budoucnost. Je potřeba je učit slušnému chování, aby lidstvo prospívalo. Ustanovili tedy 23. duben jako Den dětí, který je v Turecku uznáván jako státní svátek.

V některých zemích se tento den slaví také 20. listopadu. Ve většině států, včetně České Republiky však oslavujeme den dětí 1. června. Důvodem vyhlášení dne dětí v Československu bylo masové vraždění žen a dětí v Lidicích v roce 1942. 1. duben je tedy oslavou dětí, ale také vzpomínkou a uctěním památky lidem, kteří tehdy v Lidicích tragicky zahynuli.

Oslavme společně tento den a věnujme se našim dětem, vnoučatům, synovcům a neteřím jak jen to půjde. Dejte jim najevo lásku a vyslechněte si jejich přání, tužby a názory. Udělejte pro ně něco výjimečného a potěšte je.

Všem dětem přejeme krásný Den dětí.