Pokud si myslíte, že paměťovým drátům při tvorbě náramků odzvonilo, jste na omylu. V tomto článku Vám ukážeme, jak si takové náramky vytvořit a zároveň Vás inspirujeme fotografiemi již vyrobených, originálních a okouzlujících náramků.

Ocelové paměťové dráty nabízíme ve stříbrném, platinovém, ocelově šedém a zlatém provedení o tloušťce 0,6 – 0,8 mm a průměrech 5,5 – 6,5 cm. Průměr ocelového paměťového drátu si zvolíte dle šířky zápěstí. Pokud máte zápěstí širší, určitě pro Vás bude vhodnější zakoupit si průměr drátu 6,5 cm. Pokud však máte zápěstí drobnější, určitě můžete zvolit i menší průměr paměťového drátu.

Poradíme Vám také, jaké pomůcky budete potřebovat na výrobu náramků z paměťového drátu. V první řadě jsou to kleště buďto s úzkou špičkou, nebo kulaté ketlovací kleště pro snadné zahnutí konců drátu. Dále si vyberete jakékoliv korálky či komponenty, které budete chtít na náramek použít. Představivosti se meze nekladou. Náramek vypadá skvěle s většími korálky jako jsou například minerály, ale i s menšími korálky v podobě rokajlu, které hrají všemi barvami.

Začátek i konec náramku zakončíte tak, že oba konce otočíte kleštěmi proti směru paměťového drátu a tím vytvoříte smyčku. Na konce ohnutých drátků můžete pomocí spojovacího kroužku zavěsit jakýkoliv přívěsek či střapec, který náramku dodá šmrnc.

Pokud chcete, aby k sobě náramky ladily a výsledný vzhled byl sjednocený, navlékněte na první a poslední zakončující kruh náramku stejné nebo podobné typy korálků.

Ani se nenadějete a okouzlující náramek je na světě. Náramky z paměťových drátů se velmi příjemně nosí a vypadají stylově k jakémukoli outfitu.

Tvořte s námi s radostí a vášní.