Něžný růžový minerál značící lásku, krásu, plodnost, empatii nebo třeba životní energii. Kdo by si jej neoblíbil. Stále nevíte? Možná Vám pomůže malá nápověda.

Jedná se o odrůdu křemene se světle růžovým zbarvením. Jistě již tušíte, že minerál o kterém hovoříme je růženín.

Když se růženín vytěží, je ve formě surového kamene. Aby se mohl stát součástí šperků, musí se nejprve opracovat.

Mezi nejznámější formy opracovaného růženínu patří tromlované kameny což jsou vyhlazené oblázky růženínu, placičky, kabošony, korálky a mnoho dalších. Růženín se stejně jako většina minerálů brousí do různých tvarů a také se povrchově upravuje. Jako všechny minerální kameny i růženín najdeme v široké škále šperků, přes náhrdelníky, prsteny, ale největší oblibě se těší u náramků z růženínových korálků.

Růženín patří mezi nejvyhledávanější a nejoblíbenější minerály. Nejen, že skvěle vypadá ale také v sobě skrývá mnoho pozitiv. Tento kámen hraje největší roli pro srdeční čakru. Posiluje srdce a celý krevní oběh, působí také na další orgány, jako jsou například ledviny. Vyplavuje z těla nadbytečné tekutiny a zplodiny metabolismu. Pozitivní vliv má rovněž na myšlení, je nápomocen při rekonvalescenci a dodává životní energii. U dětí například pomáhá překonat strach ze tmy a uklidňuje je. Planeta Venuše je jednoznačně spojena s tímto kamenem, jelikož i ona přivolává radost, lásku a energii. Dále je růženín spjat s elementem vody, jejímž symbolem je síla, klid a očista.

U nás naleznete přírodní růženín v podobě kulatých korálků, o velikostech 4,6,8 a 10 mm – v hladkém i matném provedení a také v podobě tromlovaných kamenů. V nabídce máme také minerální zlomky, které jsou nyní velice trendy. Nabídku růženínu budeme dále rozšiřovat o různé nové tvary a velikosti. Co se kombinací týče, fantazii se meze nekladou. Jemná narůžovělá barva růženínu se jednoduše kombinuje s širokou škálou barev a materiálů. Např. kombinace růženínu a přírodního howlitu, křišťálu v lesklém, matném či praskaném provedení nebo bílého achátu je naprosto úžasná. Pokud jsou Vám bližší tmavší barevné kombinace, můžete dát přednost přírodní černé lávě, achátu, šedému jaspisu a mnoha dalším minerálům z naší nabídky. Navíc si rovněž můžete vybrat z široké škály přívěšků a komponentů, které náramky náležitě podtrhnou. Pokud jste však fanoušky jednoduchosti, náramek pouze z růženínu Vás také jisto jistě nadchne.

Náramek z růženínu a matného howlitu můžete ozvláštnit také korálky Swarovski.

Mosazné rondelky nyní nově nabízíme v mnoha různých provedení.

Exotický ananas pro všechny jeho milovníky! Komponent ananasu u nás naleznete ve stříbrném i zlatém provedení.

Přírodní růženínové korálky o velikosti 8 a 6 mm v kombinaci s hematitovými korálky, korálky a xiliony Swarovski. Šňůrkový náramek je obohacen o pokovenou přírodní drůzu z achátu v růžové barvě.

Něžný, ženský a hlavně jednoduchý náramek, nejen pro romantické duše. Na tento náramek budete potřebovat pouze návlekový materiál – průhledný elastomer, přírodní růženínové korálky, stříbrný mosazný korálekspojovací kroužky, libovolný přívěsek ve tvaru srdce.

Čistý minimalismus… Jednoduchý, elegantní šperk, který má své kouzlo.

V jednoduchosti je krása. Několik růženínových zlomků za sebou na řetízku nebo náramku vypadá opravdu báječně!

Zlatý řetízek s přívěskem z přírodního růženínu.

Přívěsky z přírodního křišťálu, růženínu a bílého nefritu.

Japa mála z přírodního růženínu a rodochrozitu, Mála je zakončena střapcem z bavlnky fialkové barvy.

Jako návlekový materiál, můžete použít nylonové vlákno ve světle růžové barvě.

Tato mála je také vytvořena z růženínových korálků, navíc je zpestřena přírodním akvamarínem a kaplíky.

Nad světle tyrkysovým střapcem je navlečen centrální tzv. “guru” korálek, taktéž z růženínu.

Co takhle zlatá kombinace mezidílů a přívěsku, spolu s růženínem a howlitem?

V jednoduchosti je krása… o tom se můžeme přesvědčit i u tohoto náramku vyrobeného čistě z růženínu.

Nabídku všech námi nabízených korálků z růženínu naleznete zde.