Jak se vám líbil článek o něžném růženínu? Připravili jsme si pro vás druhý díl pokračování o TOP 5 minerálech a polodrahokamech. Tentokrát věnujeme pozornost přírodnímu křišťálu, který rozhodně patří mezi TOP drahé kameny!

Křišťál

Křišťál je nejčistší odrůda křemene, která krystalizuje, ale neštěpí se. Je to neúčinnější léčivý kámen na světě. Zesiluje energii a umí nabíjet ostatní kameny a zesilovat jejich účinky. Symbolizuje nevinnost a harmonii. Slouží jako talisman proti negativitě.

Odjakživa se křišťál využívá na výrobu dekoračních předmětů a šperků. Ohromí Vás svojí čirou krásou a čistotou. Křišťál je spjat s hvězdou Slunce, která je dárce síly a energie. Křišťál je elementem ohně, který je spojen se silnou vůlí a energií. Dalším elementem křišťálu je voda, jejímž symbolem je síla, klid a očista.

Kámen z křišťálu má projektivní energii, což znamená, že nám dodává pozitivní energii do našeho těla i mysli. Vyzařuje mužskou energii jang a náramkykorálků by se měly nosit na pravém zápěstí, jelikož je pravá ruka křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání. Díky jeho čistotě budete mít pocit uklidnění, vyrovnanosti a spokojenosti. Pokud umístíte křišťál k blízkosti postele, přinese vám zaručeně klidný spánek. Přírodní křišťál dokáže povzbudit psychiku, pomoct nám k sebe zdokonalení a zlepšovat naše instinkty.

Křišťál odstraňuje myšlenkové i energetické blokády v našem těle. Křišťál velmi dobře působí na všechny energetické zóny na těle, které léčí a nabíjí je pozitivní energií. Jeho největší působení je v temenní čakře, kde pozitivně ovlivňuje naše vědomí. Křišťál tiší bolesti hlavy a zubů, odstraňuje střevní potíže a problémy neurologického původu.

Díky křišťálu můžete i z obyčejné vody učinit léčivý nápoj, který detoxikuje a harmonizuje tělo, zlepšuje imunitu a podporuje metabolismus. Zvyšuje sexuální touhu a působí při nevolnostech.

Dá se říct, že mezi kameny je nejznámější a také nejoblíbenější. Má dlouhou historii a široké využití. Připomíná vám křišťál kus ledu? Tento ledový krystal dal tomuto kameni i jeho název, z latinského crustallosled. První křišťály byly objeveny ve Švýcarsku starověkými Řeky, kteří jej považovali za zkamenělý led posvátných vod a není se čemu divit, vybroušený krystal křišťálu působí až nadpozemsky božsky! Lidé tehdy fascinováni tímto kamenem z něj začali tvořit sošky, řezby a ozdobné předměty i přes jeho tvrdost. Řekové věřili, že z pohárů z křišťálu pijí bohové, a proto sklenice a karafy z křišťálu byly v té době symbolem moci a bohatství. V Indii buddhisté považují křišťál za kámen čistého poznání a moudrosti a dodnes se z něj ručně vyřezávají sošky bohů či meditační pomůcky.

Křišťál nyní naleznete v podstatě po celém světe. Nejčastější místo výskytu křišťálových kamenů je v Brazílii, USA, Švýcarsku nebo na Madagaskaru. Nachází se ve všech možných formách. Křišťál v zemi tvoří vlasatce, které byly v průběhu vytváření krystalu na nižších úrovních obaleny okolními příměsemi a zastavily tak jeho růst. Křišťál lze vytěžit i jako nepravidelné úlomky minerálu, takzvané zlomky, které je potřeba opracovat do hladkého povrchu, aby nebyly hrany minerálu příliš ostré.

Křišťál naleznete také v České republice. Vyskytuje se na Stříbrském regionu, Příbramsku či v Krušných horách, ale po srovnání se světovými nalezišti je stále křišťálu v Čechách zanedbatelné množství.

Křišťál je nejvíce oblíbený ve šperkařství. Díky své čistotě působí velice elegantně a šperky jsou tak nejvyhledávanějším produktem tohoto minerálu. Pokud si nejste jisti, který minerál vybrat nebo s kameny začínáte, s křišťálem nikdy nešlápnete vedle. Už v historii byl oblíbený pro svoje vlastnosti a krásu. Přírodní křišťál je nejžádanější v podobě kulatých korálků o velikosti 4, 6, 8 a 10 mm. Nejčastěji se vyrábí náramky z 6 a 8 mm korálků a u křišťálu tomu není jinak. Pro všechny, kteří se řídí heslem – v jednoduchosti je krása, je přírodní křišťál to pravé! Ať už zvolíte úplně jednoduchý outfit nebo si vymyslíte vyletněný oufit ve znamení barev, náramky z křišťálu nikdy nezklamou!

Máte rádi minimalismus? Doporučíme Vám nejmenší velikosti korálků z křišťálu, což jsou 2 mm a 4 mm, které na ruce téměř neucítíte a přesto na Vás bude minerál působit svými účinky.

Jste začátečníci a chtěli byste zkusit příznivé účinky minerálů? Přečtěte si náš krátký návod na výrobu jednoduchých náramků → https://blog.nejlevnejsikoralky.cz/navod-na-vyrobu-jednoducheho-naramku-z-koralku-%e2%99%a5/. V naší nabídce najdete různé druhy křišťálu, například přírodní nebo pokovený křišťál, praskaný křišťál, který jsme nově rozšířili o různě barevné odstíny a mnoho dalších.

Přírodní křišťál lze precizně zpracovat do broušených korálků, zlomků nebo nugetek. Sortiment minerálů & polodrahokamů neustále rozšiřujeme i o korálky různých tvarů a velikostí . Křišťál může být broušen i do oblíbených tvarů, jako jsou kříže, srdce nebo hamsy. Fantazii se meze nekladou, korálky z křišťálu lze kombinovat s ostatními minerály

TIP: Kombinujte různá provedení křišťálu mezi sebou! Náramek z matného křišťálu, spolu s praskaným, čirým nebo pokoveným křišťálem vypadá fantasticky! ♥ Další oblíbenou kombinací je spojení křišťálu s howlitem, spolu se Swarovski komponenty. Skvěle se kombinuje také s labradoritem, onyxem nebo ametystem v lesklém i matném provedení.

Nechtějí se Vám vymýšlet složité designové náramky, ale rádi byste přidali do Vaší šperkovnice něco nového co by Vám udělalo radost? Vytvořili jsme pro Vás sekci inspirace a kreativní sady, kde naleznete již navržené náramky, podle posledních trendů.

Křišťál má mnohé využití. Například v esoterice je to křišťálová koule, která je přisuzována jasnovideckým schopnostem a přezdívána jako věštecká koule. Křišťálová koule odjakživa slouží k věštění a náhledům do minulosti, přítomnosti a budoucnosti. Tato technika se vyvinula z mnohem starší metody – věštění z kamenů, kdy keltští druidi k věštění používali různé krystaly kamenů. Dalším nejčastějším nástrojem je kyvadlo z křišťálu, které poukazuje na nerovnováhu rozkýváním ve směru ano či ne. S jeho pomocí dokážete nalézt ztracené předměty, dozvědět se pravdu o lidech nebo určit správná místa k novým věcem.

Využití v lékařství je nejznámější tzv. křišťálová zpívající pyramida, která harmonizuje buňky, orgány, energie a okolní prostor. Působí jako velmi silný tvarový zářič. Když se pomocí paliček správně rozezní křišťálová pyramida, krystalická struktura křišťálu začne vibrovat a v krystalu tak vznikne pnutí, díky kterému krystal začne vyzařovat specifické elektrické napětí. Toto napětí harmonizuje vše ve svém dosahu a dokáže u člověka poukázat na vážnější zdravotní problém.

Pro každou ženu je důležité, aby její pleť vypadala vždy svěže a odpočatě. V takovém případě doporučujeme masážní váleček. Váleček z křišťálu Vám pomůže uvolnit napjaté svaly v okolí obličejových partií. Doporučujeme masírovat obličej před spaním, váleček Vám pomocí krémů a sér dopřeje pocit vyrovnanosti a uklidnění, který je pro klidný spánek velice důležitý. Masážní váleček také eliminuje toxiny a snižuje otoky. Pravidelným masírováním zlepšíte krevní oběh a vyrovnáte tak tón pleti.

Tak jako každý minerál i křišťál potřebuje péči. Čistíme jej nejlépe přes noc, ponořením do misky s vodou. Křišťál můžeme položit na minerál hematit, tím dojde k jeho vybití, a pak jej můžeme opětovně zcela nabít na přímém slunci. Pomocí křišťálu můžeme jakýkoliv kámen očistit a následně energeticky dobít.