Zaujal Vás článek o křišťálu? Jestli ano, tak to si nenechte ujít i třetí díl pokračování o TOP 5  minerálech a polodrahokamech. Tentokrát jsme si pro vás přichystali přírodní živel – lávu, která je velmi univerzální a patří mezi nejoblíbenější a nejatraktivnější kámen u žen i u mužů.

Láva neboli magma je roztavená hornina, která vyvěrá na povrch země během sopečných erupcí. Její teplota se pohybuje v rozmezí 750 až 1 200 °C. Tvoří ji roztavené horniny, krystaly a plyny, které při kontaktu s okolním prostředím začínají vlivem měnící se teploty chladnout. Říká se jí také “krev Matky Země”. Láva většinou vzájemně působí s vodou a vzduchem, kdy tento proces ovlivňuje její výsledný vzhled – strukturu. Lávové kameny mívají různou strukturu, často specifický pórovitý vzhled – tím nabývají své zvláštnosti a zajímavosti. Nejčastěji se vyskytují v oceánech, na souši pak v čedičových provinciích. Čedič je tmavá výlevná vyvřelá hornina s charakteristickou porfyrickou strukturou. Pro čedič je charakteristická jemnozrnná stavba vzniklá rychlým utuhnutím lávy na povrchu země.

Láva je symbolem znovuzrození. Má pomáhat těm, kteří jí nosí a zbavovat je nadbytečných a nezdravých emocí. Nese v sobě velice silnou energii sopky, díky které nám dodává vitalitu a pomáhá tak odrážet negativní energii.

Lávový kámen, ať už v podobě korálků nebo dekorace, slouží jako amulet radosti, rozvíjí fantazii a pomáhá nám k sebe zdokonalení. Přírodní láva přináší uzemnění a spojení s přírodou.

Přírodní láva je talismanem vhodným pro posílení odhodlání při hledání změn v životě a k dosažení vlastních cílů. Už od dávných dob je láva využívána jako ochrana před stresem a depresemi, takže se připravte na silnou dávku harmonie a osvěžení mysli. Symbolizuje sílu a pomáhá lidem, kteří potřebují dodat odvahu a prosadit se. Planeta, která je jednoznačně spojena s tímto kamenem je Mars.

Náramek č.1 je složen z 6 mm korálků přírodní černé lávy a syntetického tyrkysu. Náramek je doplněn oddělovacími korálky ze syntetického hematitu v platinovém provedení.
Náramek č.2 je složen z 6 a 4 mm korálků přírodní bílé lávy, korálku ze syntetického tyrkysu a hematitu v ocelově šedém provedení. Prostřední náramek je doplněn řeckým křížem z ocelově šedého hematitu.

Láva vyzařuje projektivní energii, což znamená, že nám energii dodává. Tato energie symbolizuje mužský prvek jang, tvořivou sílu, která zosobňuje rozum a průbojnost. Náramky z korálků by se měly nosit na pravém zápěstí, jelikož je pravá ruka křížena s levou mozkovou hemisférou, kde se nachází centrum logického myšlení, analýzy a aktivního jednání, kde láva působí nejvíce. Láva je elementem ohně a země. Oheň je spojen se silnou vůlí a energií, zatímco země je element založený na podstatě být uzemněn a umožňuje vám pocítit bohatství. Ve Feng Shui láva představuje energii ohně, světla, tepla, vřelosti a vášně.

Kámen z lávy posiluje imunitu, látkovou výměnu a lymfatický systém. Povzbuzuje emoce a sexuální energii. Používá se především k potlačení strachu z fyzické bolesti a pomáhá při zánětech, zažívacích problémech i při spánku, díky čemuž se láva řadí mezi léčivé minerály.

Lidé si byli vědomi tohoto pokladu Země už v dávné době, kdy si například domorodí Američané do bitev nosili kus zkamenělé lávy, protože věřili, že energie lávového kamene jim přinese odvahu a sílu v boji proti nepříteli. Účinky lávy jsou známé několik tisíc let. V Indii se lávové kameny nahřívaly a přikládaly na bolestivá místa. Díky skvělým vlastnostem kumulovat a uchovávat teplotu mají lávové kameny dodnes své využití.

Nejznámější a zároveň nejstarší medicínou jsou tzv. lávové kameny, které se využívají při masážích. Masáž horkými lávovými kameny je jednou z nejlepších terapií na celkovou regeneraci a relaxaci organismu. Speciální hmaty kombinované s magickou sílou nahřátých lávových kamenů, dokonale harmonizují tělo i mysl a zbavují nás napětí. O blahodárných účincích kamenů věděli už více než před 5 000 lety staří Mayové.

Lávové kameny mají mimořádně silné energetické vibrace, které spolu s teplem dokáží odstranit bloky důležitých bodů na meridiánech (dráhy v těle, kterými proudí energie člověka). Tepelná energie pozitivně působí nejen na pokožku, podkoží a svalová vlákna, ale i výrazně prokrvuje cévy, zlepšuje cirkulaci a okysličení krve, zrychluje metabolismus tkání a detoxikaci těla. Pozitivní vliv má na lymfatický systém nebo relaxaci svalstva, spojenou s ústupem bolesti. Masáž lze využít i na zmírnění celulitidy.

Dnes se láva využívá i v domácnostech a na zahradách. Oblíbené jsou tzv. lávové kameny na gril, které slouží k akumulaci a rovnoměrné distribuci tepla v grilu i k zachytávání odkapávající šťávy. Jelikož je lávový kámen přírodního původu, není nijak průmyslově upravován a není napuštěn žádnou chemikálií, lze tak z něj vyrobit i kvalitní grilovací desku. Své místo má i v bytovém designu, přírodní dekorace v podobě světel, květináčů, pod tácků nebo dekorací do akvárií. Můžete si tak snadno zkrášlit a ozvláštnit svůj byt, dům, chatu či kancelář a dodat jim osobitost a eleganci.

Lávové kameny nás okouzlily silnou energií pocházející přímo z hlubin země a svým elegantním vzhledem. Vytvořte si krásný šperk třeba v podobě náramku, který může posloužit i jako pomocník pro vaše zdraví a duševní pohodu. V naší nabídce naleznete korálky z přírodní lávy, ve všech základních velikostech, tedy ve 4, 6, 8, 10 i 12 mm. Náramek si můžete dle vlastní fantazie vytvořit sami nebo se nechat inspirovat. Láva se krásně kombinuje i s jinými druhy minerálů. Například kombinace s přírodním howlitem, křišťálem i růženínem je naprosto úžasná. Pokud jsou Vám bližší tmavší barevné kombinace, můžete dát přednost přírodnímu achátu, šedému jaspisu a mnoha dalším minerálům a polodrahokamům z naší nabídky.

Náramek č.3 je složen z 8 mm korálků přírodního matného howlitu, černé lávy a syntetického hematitu v růžově zlatém provedení. Náramek je doplněn oddělovacími korálky ze syntetického hematitu v růžově zlatém provedení.

Nejvyhledávanější lávové korálky jsou zajisté z černé lávy. Aby se tyto korálky mohly pyšnit celistvým černým odstínem, je potřeba povrch korálků lehce povoskovat černým voskem. Nejen, že tato vrstvička sjednotí jejich barvu, slouží i jako ochranná vrstva a dokáže tak prodloužit jejich životnost. Jestliže nejste příznivce černé barvy a nebo naopak ve vaší šperkovnici černé šperky převládají, zkuste sáhnout po světlejších odstínech. Jistě vám padne do oka láva s naprosto přírodním, neočištěným povrchem. Tato našedlá barva je způsobena přítomností sazí, které sopka chrlí. Láva není těchto nečistot jakkoliv zbavena a má 100% přírodní charakter.

Náramek č.4 je složen z 8 mm korálků přírodní černé lávy, matného růženínu a jahodového křemene.

Lávu lze barvit do různých odstínů a nejžádanější je bílá láva. Bílá barva dodává korálkům eleganci a jemnost, přičemž jedinečná pórovitá struktura korálku je zachována. Naší poslední novinkou je pokovená láva. Tyto lávové korálky nabízíme ve stříbrné, zlaté a růžově zlaté barvě. Tyto korálky vypadají nevšedně a jsou opravdu stylové!

Náramek č.5 je složen z 8 mm korálků přírodního růžového avanturínu a pokovené lávy v růžově zlatém provedení. Náramek je doplněn oddělovacími korálky ze syntetického hematitu v růžově zlatém provedení.

Rovněž si můžete vybrat z široké nabídky přívěsků, komponentů a mezidílů, které náramky náležitě podtrhnou. V případě, že si nejste úplně jisti kombinací minerálů nebo nevíte, kterému z komponentů dát přednost, ale rádi byste si vytvořili originální náramky, které zaručeně nikdo nepřehlédne, doporučujeme lávu kombinovat se SWAROVSKI korálky. Zaručujeme, že se do nich na první pohled zamilujete, stejně jako my a všechny naše zákaznice! Jste-li milovníci bohémského stylu, tak vám na náramku rozhodně nesmí chybět nějaký ten střapec. Zajímavá je i kombinace netradičních barev a různých velikostí korálků. Nebojte se vymýšlet, kombinovat a tvořit. Pro tyto účely určitě využijete naši vzorovací podložku na výrobu šperků, dle vašich představ.

Náramky č. 6 jsou složeny z 8 a 4 mm korálků přírodní bílé lávy, přírodního amazonitu, přírodního broušeného křišťálu a syntetického hematitu ve zlatém provedení.

Pokud jste však příznivec jednoduchosti a minimalismu, decentní náramek ze 4 nebo 6 mm lávových korálků, Vás také jistě nadchne. V naší nabídce naleznete lávu ve velké škále barevného provedení a v různých velikostech. Díky přírodní struktuře nebude ani jeden korálek stejný. Sortiment lávy je rozšířený také o syntetické lávové korálky, které jsou uměle vytvořeny a následně dobarvovány.

Náramky č.7 jsou složeny z 8 a 6 mm korálků přírodního růžového zebra jaspisu, bílé lávy, bílého nefritu a syntetického hematitu v růžově zlatém provedení.
Náramky č. 8 jsou složeny z 8 mm korálků přírodní černé a bílé lávy, oceánového jaspisu a 4 mm korálků ze syntetického hematitu v růžově zlatém provedení.

Jestli vás zajímá, zda se láva k Vašemu znamení hodí, či nikoliv, máme pro vás dobrou zprávu. To, že znamení zvěrokruhu a drahé kameny byly spolu dávány do souvislosti už od nepaměti, už určitě všichni víte. Láva je však vhodná pro všechna znamení, zejména pro Váhy, Štíra, Kozoroha a Berana. Je natolik přírodní, že svými účinky a schopnostmi se hodí naprosto pro každého.

Náramek č.9 je složen z 8 mm korálků přírodního růženínu, howlitu a bílé lávy. Náramek je doplněn oddělovacími korálky ze syntetického hematitu v růžově zlatém provedení.

Lávový kámen není potřeba nijak extrémně čistit ani nabíjet. Pokud však cítíme, že je potřeba minerál očistit, pak jej stačí omýt pod proudem vlažné vody a nechat libovolně dlouho nabíjet na slunci.

Veškerý použitý materiál naleznete na www.nejlevnejsikoralky.cz