Ačkoliv se přírodní kameny a korálky z minerálů a polodrahokamů těší velké oblibě, málo kdo ví o jejich magických vlastnostech a zázračných léčebných schopnostech. Každý minerál má svoji jedinečnou barvu, tvar, léčivou energii a vibraci. Vybrali jsme pro vás TOP 5 minerálů, o kterých se můžete dozvědět zajímavé informace, díky kterým si dokážete vybrat ten pravý.

Jak si vybrat správný kámen? Říká se, že každý v nás má svou moudrost a intuici. Nejlépe tedy vyberete podle toho, který vás něčím přitahuje a který vám nejvíce padne do oka. Můžete vybírat i podle znamení zvěrokruhu, energie, čaker, léčivých účinků nebo vlastností. Každému kameni je přiřazena planeta i element. 

Růženín

Růženín patří mezi nejvzácnější, nejvyhledávanější a nejoblíbenější kameny. Z těchto důvodů jsme růženín zařadili do TOP 5 a věnujeme jej pozornost hned v prvním díle o minerálech a polodrahokamech.

Růženín je odrůda křemene ve světle růžovém zbarvení. Tento minerál Vás zaujme svoji jemně růžovou barvou, která je symbolem ženskosti, něžnosti a romantiky, proto je růženín považován za kámen lásky. Dodává vnitřní sílu, nesmělým pomáhá otevřít své srdce a projevit tak skryté pocity.

Pokud u sebe budete nosit růženín, ať už samotný kámen, náramek z korálků nebo řetízek s přívěskem, budete se cítit o mnoho šťastnější. Náramek si můžete dle vlastní fantazie vytvořit, růženín se krásně kombinuje s jinými minerály a komponenty. Růženín je minerál, který nás učí jemnosti, pochopení a toleranci. Dodává člověku energii a rozvíjí naši fantazii. Přináší pocit klidu, štěstí a radosti. Harmonizuje srdeční čakru a dodá vám vnitřní sílu, díky které se budete cítit plní energie a pochopíte, že sebeláska a sebepřijetí je klíč pro šťastný a spokojený život.

Růženín je krásným příkladem pro citát od známého psychologa: ,,Jak se vaše sebeláska zvětšuje, vaše sebevyjádření se zvětšuje také.“ – Ralph Smart

Nejen, že skvěle vypadá, ale také v sobě skrývá mnoho pozitiv. Růženín patří mezi léčivé minerály a největší roli hraje pro srdeční čakru. Produkuje receptivní energii, která má harmonizující účinky. Vyzařuje ženskou energii jin a náramky z tohoto minerálu by se měly nosit na levém zápěstí. Levá ruka je křížena pravou mozkovou hemisférou, se kterou se váže intuice, chápání, syntéza a vnímavost. Příznivě působí na činnost srdce, které chrání a zároveň pomáhá při nadměrném stresu. Posiluje celý krevní oběh, působí také na další orgány, jako jsou například ledviny. Vyplavuje z těla nadbytečné tekutiny a zplodiny metabolismu. Má také pozitivní účinek na játra, plíce, genitálie a na nervový systém.

Díky růženínu můžete z obyčejné vody učinit nápoj, který léčí infekce močové trubice a má výborný vliv na poruchy plodnosti. Tento takzvaný elixír je nejúčinnější pít nalačno před každým jídlem.

Pro každou ženu, která o sebe ráda pečuje, je vhodný masážní váleček. Ten je také vždy jedinečný na základě toho, z jakého minerálu je vyroben. Váleček z růženínu vám dodá příval čerstvé a pozitivní energie. Masážní váleček pomocí krémů a sér eliminuje toxiny a snižuje otoky. Pravidelným masírováním zlepšíte krevní oběh a vyrovnáte tón pleti.

Nejkvalitnější kameny růženínu se těží na africkém Madagaskaru, od tohoto naleziště je odvozený i jeho název –⁠ madagaskarský růženín, ale největší množství pochází z Brazílie. Další naleziště jsou ve Skotsku, Rusku, Španělsku, USA a Namibii. V České republice ho nalezneme v Dolních Borech a u Písku.

Aby se surový růženín mohl stát součástí šperku nebo doplňku, je potřeba jej nejdříve zbavit případných nečistot a opracovat jej. Nejznámější formou opracovaní růženínu jsou tromlované kameny. Jde o vyhlazené oblázky, které se používají jako dekorace do bytu nebo při focení. Dále se opracovávají do korálků, zlomků, hranolů, kabošonů a mnoho dalších tvarů.

Na náramky byl použit přírodní růženín v matném provedení.
Zleva 4 mm, 6 mm, 8 mm, 10 mm
korálky.

Přírodní růženín je nejžádanější v podobě kulatých korálků o velikostech 4,6,8 a 10 mm – v lesklém i matném provedení. Růženín lze precizně brousit do broušených korálků, zlomků, nugetek a mnohoúhelníků a lze z něj vykouzlit i korálky všemožných tvarů, jako jsou srdíčka či kříže.

Obecně se nejčastěji vyrábí náramky z 6 a 8 mm korálků a u růženínu tomu není jinak. Pro ty z vás, kteří nejsou zvyklí zdobit své zápěstí, ať už hodinkami či náramky, ale chtěli byste zkusit příznivé účinky minerálů, doporučujeme 4 mm a 2 mm korálky růženínu. Náramek je tak lehoučký, že jej na ruce téměř necítíte. Tyto náramky lze krásně vrstvit a vypadají velice minimalisticky! Co se kombinací týče, fantazii se meze nekladou. Například kombinace růženínu a přírodního howlitu, křišťálu v lesklém, matném nebo praskaném provedení, lávou nebo achátem je zkrátka dokonalá.

Nechtějí se Vám vymýšlet složité designové náramky, ale rádi byste přidali do Vaší šperkovnice něco nového co by Vám udělalo radost? Vytvořili jsme pro Vás kategorii inspirace a kreativní sady pro výrobu námi předem navržených, originálních náramků, které pravidelně přidáváme.

Růženín je typický kámen pro ty, kteří jsou ve znamení Býka nebo Váh. Lidé narozeni ve znamení Býka jsou pracovití a společenští, díky růženínu dokáží být velice klidní, trpěliví a tolerantní. Planeta Venuše je jednoznačně spojena s tímto kamenem, jelikož i ona přivolává radost, lásku a energii. Dále je růženín spjat s elementem vody, jejímž symbolem je vášeň a emoce. Lidé narozeni ve znamení Vah jsou společenští a přátelští. Co se lásky týče, jsou Váhy velice opatrné a nerozhodné, proto je pro ně růženín důležitý. Říká se, že dokud nenajdou sebelásku, nedokáží plně milovat někoho jiného.

Tak jako každý minerál, i růženín potřebuje péči. Je důležité ho udržovat čistý a to tak, že jej opláchnete pod proudem vlažné vody. Aby nevybledl, nesmí se růženín dobíjet na slunci. Kámen z růženínu buď položíte na nabitý krystal, nebo jej nabijete na měsíčním světle.