Milujete tvoření náramků z perel a chtěli byste zkusit něco nového? Přichystali jsme si pro Vás návod, jak si vyrobit náušnice. V našem článku Vám krůček po krůčku ukážeme, jak si takové krásné a originální náušnice vyrobit.

K výrobě náušnic z perel budete potřebovat:

Přírodní perly, nebo skleněné voskované perly, které vypadají téměř jako pravé. Počet, velikost a volba barev záleží čistě na vás.
Kulaté ketlovací kleště na šperky. Slouží na tvarování oček a kroužků.
Afroháčky, ty jsou jedním z nejpoužívanějších náušnicových zapínání. Zakončují se tzv. puzetou, aby náušnice nevypadla z ucha.
Řetízek, na který pomocí nýtů zavěsíte korálky podle svých představ.
Ketlovací nýty, pro navlékání jednotlivých perel.

Nejprve si na ketlovací nýt navlékněte jednu perlu. Je na vás, zda začnete s perlou o velikosti 8 mm či 6 mm. Není potřeba, aby byly nýty příliš dlouhé. Je však důležité, aby perly měly větší průvlek, než je průměr ketlovacího nýtu.

Ketlovací nýt zkraťte natolik, aby vyčnívající část z korálku byla dlouhá zhruba 0,5 cm. Pomocí ketlovacích kleští vytvoříte smyčku tak, že konec otočíte proti směru nýtu. Poté záhyb upravíte do hezkého kulatého tvaru.

Tento krok uděláte u všech korálků. Očko nemusí být u všech korálků dokonale kulaté, mírných nedokonalostí si určitě nikdo nevšimne a většina smyček bude na hotovém produktu schovaná.

Nyní si vezměte řetízek a zkraťte jej ideálně na 5 cm. Délka však záleží na tom, jak dlouhé náušnice chcete mít. Čím delší řetízek budete mít, tím více bude potřeba ketlovacích nýtů a korálků, aby byly náušnice bohatě ozdobené. Pomocí ketlovacích kleští na jeden konec řetízku umístíte afroháček. Dejte si pozor, abyste smyčku stáhli natolik, aby vám řetízek z očka nevypadl.

Kleštičkami budete přidávat jednotlivé korálky k řetízku. Představivosti se meze nekladou. Dejte si opět pozor, stáhněte smyčku natolik, aby vám jednotlivé perly z řetízku nevypadly. Stejně postupujte i u druhé náušnice.

Ani se nenadějete a okouzlující náušnice z perel jsou na světě. Nejlepší na tvorbě z perel je, že jich není nikdy dost a neustále tak můžete kombinovat různé barvy a velikosti. Popusťte uzdu své fantazii a tvořte s láskou! S náramkem a prstýnkem z perel si vytvoříte dokonalou sadu, kterou Vám bude každá žena závidět.

Tvořte s námi s radostí a vášní.